Samorządowe Przedszkole Nr 3  ul. Słoneczna 6   05 - 840 Brwinów
inspirowany twórczością
Doroty Gellner"
18.04.2013

"A ja rosnę i rosnę, latem, zimą, na wiosnę..." (Dorota Gellner)
Dnia 18 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się "I Przegląd Teratralny inspirowany twórczością Doroty Gellner". Do artystycznej inicjatywy włączyły się: Biblioteka Publiczna w Brwinowie, przedszkola samorządowe z Brwinowa - Leśne i Słoneczne, oraz niepubliczne - Magiczna Kraina, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne s. Rodziny Maryi oraz Przedszkole Kasperek z Milanówka. Nad organizacją całości i koordynacją współpracy czuwała Anna Adamkiewicz – pracownik biblioteki. Patronat nad I Przeglądem Artystycznym objął Burmistrz Gminy Brwinów – Arkadiusz Kosiński. Tego dnia dzieci prezentowały solo lub grupowo wybrany wiersz Doroty Gellner. Dzieci były ubrane w kostiumy nawiązujące do tematyki wierszy i zaopatrzine w rekwizyty. Było kolorowo, bajkowo... Wszystkie dzieci prezentowały wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Mali artyści otrzymali dyplomy i drobne upominki. Miłą niespodzianką był występ pani Doroty Gellner nagrodzony gromkimi brawami.
Małgorzta Olejniczak