"MAZOWSZE DZIECIOM -
Mikołajki"
06.12.2017
     W środę 6 grudnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły na spotkanie z Mikołajem. Spotkaliśmy Go w siedzibie zespołu "Mazowsze". Dzieci dostały od Mikołaja cukierki i mogły zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie. Uczestniczyliśmy w pięknej, historyczno - edukacyjnej opowieści "Tańce Narodowe", której celem było zapoznanie dzieci z polskimi tańcami narodowymi, strojami oraz muzyką. Po spektaklu wszystkie dzieci  w kreatywnych warsztatach, zajęciach i spotkaniach o tematyce:  BOŻE NARODZENIE W POLSKIEJ TRADYCJI LUDOWEJ . W programie było mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in. warsztaty wokalne (nauka kolęd i pastorałek), tradycja kolędowania (turoń, niedźwiedź, kostucha, król), opowieści wigilijne, warsztaty plastyczne (ludowe ozdoby świąteczne, żłobek), zajęcia baletowe, wspólne śpiewanie kolęd.

Małgorzata Olejniczak