Przedszkole Nr 3  ul. Słoneczna 6   05 - 840 Brwinów
tel.(022) 729 63 81   e-mail: sloneczneprzedszkole@idsl.pl
AKTUALNOŚCI O NAS PLAN 
DNIA
KALENDARIUM DLA RODZICÓW ZAJĘCIA
DODATKOWE
FOTO
MIGAWKI
PRACE DZIECI
"PRZEDSZKOLAK 
MAŁYM PATRIOTĄ"
10.11.2017
     PRZEDSZKOLAK MAŁYM PATRIOTĄ – niezwykłe spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Słonecznym Przedszkolu.

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono  rocznicę odzyskania niepodległości.
Z tej to okazji w  dniu 10 listopada 2017 r. wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień (11listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w stroje biało-czerwone i zaopatrzone we flagi własnoręcznie wykonane i kotyliony w barwach ojczystych
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor  -  Ewa Przybylik, która powitała wszystkie zebrane dzieci,  oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości w sposób bardzo przystępny i ciekawy (wierszyki, legenda). Dzieci z przejęciem odpowiadały na pytania pani Dyrektor z zaczerpniętego wiersza Wł. Bełzy - "Katechizmu polskiego dziecka" ( "Kto ty jesteś?- Polak mały…") Przedszkolaki chętnie i z powagą recytowały wiersze: "Co to za znak" oraz "Barwy Ojczyste".  Dumnie, przyjmując właściwą postawę "na baczność", odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". 
Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego kraju i na pewno z łatwością odpowiedzą na pytania: Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? 
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych "Małych Polaków". 

Henryka Garstka

 Słoneczne Przedszkole dba o uśmiech Twojego dziecka!