"Jesienny festyn połączony
z pasowaniem na przedszkolaka"
29.09.2017
    Dnia 29.09. 2017 w naszym przedszkolu odbył się "Jesienny festyn rodzinny połączony z pasowaniem na przedszkolaka". Pogoda nam bardzo dopisała. Na początku festynu Dyrektor przedszkola p. Ewa Przybylik przywitała gorąco wszystkich zebranych gości. Następnie grupy starsze Tygryski i Smerfy przy akompaniamencie p.Dorotki  zaśpiewały piosenkę na przywitanie młodszych grup "Przedszkole – drugi dom" za co uhonorowane zostały ogromnymi brawami.
Później nastąpił moment, na który czekały  nowe przedszkolaki Kubusie –czterolatki oraz Krasnoludki –trzylatki. Na początku wspólnie zaśpiewały uroczyście piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek", potem p. Dyrektor odczytała słowa przysięgi najpierw dla rodziców a potem dla dzielnych przedszkolaków. Kulminacją było pasowanie ogromną kredką na PREZEDSZKOLAKA SŁONECZNEGO PRZEDSZKOLA. Każde dziecko otrzymało również dyplom potwierdzający to wydarzenie.
Atrakcją naszego jesiennego festynu było rodzinne tworzenie "Warzywniaków  cudaków". Rodzice wspólnie z dziećmi mieli nie małe wyzwanie. Ale poradzili sobie wspaniale. Wyczarowane kukiełki były niesamowite, każda inna, niepowtarzalna.
Tego dnia o oprawę muzyczną i inne atrakcje był odpowiedzialny wspaniały wodzirej pan Arkadiusz. Muzyka, aż porywała do tańca, a układy choreograficzne wspaniale opanowały nasze przedszkolaki, które niestety większości same królowały na "parkiecie".
Nie mało śmiechu było u małych przedszkolaków podczas zabawy z chustą animacyjną i tu musieli  już włączyć się rodzice.
Nie zabrakło również małego poczęstunku, który cieszył się ogromnym powodzeniem, a zwłaszcza gorące leczo przygotowane przez naszych fantastycznych pracowników kuchni.
Festyn był okazją do zintegrowania wszystkich rodziców wspólnie z dziećmi. Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i zabawy.

Katarzyna Jabłonowska