Samorządowe Przedszkole Nr 3  ul. Słoneczna 6   05 - 840 Brwinów

Akcja "Góra grosza"
(24.11.08 _05.12.08)

W Akcja "GÓRA GROSZA" w naszym przedszkolu
Już po raz drugi Słoneczne Przedszkole przyłączyło  się do akcji  "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja  trwała od 24 listopada do 5 grudnia 2008 roku. W tym czasie w holu naszego przedszkola stał specjalny słoik, do którego  można było wrzucać pieniążki. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Już od dziewięciu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pieniądze uzbierane w pokaźną  "górę grosza" mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych. Więcej informacji na temat akcji  znajdziecie państwo na stronie internetowej http://www.towarzystwonaszdom.pl
Wyniki akcji w naszym przedszkolu

PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

W ramach akcji "Góra Grosza" organizowanej w naszym przedszkolu w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2008 roku zebraliśmy 84 zł 58 gr.

rodzaj monety: 1 gr. ich liczba 1043 razem: 10 zł 43 gr.
                             2 gr.                     605               12 zł 10 gr.
                             5 gr.                     411               20 zł 55 gr.
                           10 gr.                       69                 6 zł 90 gr.
                           20 gr.                       53               10 zł 60 gr.
                           50 gr.                       12                6 zł.
                           1 zł.                            9                9 zł.
                           2 zł.                            2                4 zł.
                           5 zł.                            1                5 zł.

Razem 84 zł 58 gr.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.