Samorządowe Przedszkole Nr 3  ul. Słoneczna 6   05 - 840 Brwinów
tel.(022) 729 63 81   e-mail: sloneczneprzedszkole@idsl.pl
AKTUALNOŚCI O NAS PLAN 
DNIA
KALENDARIUM DLA RODZICÓW KURSY
DODATKOWE
FOTO
MIGAWKI
PRACE DZIECI
"Mobilne Planetarium 
w naszym przedszkolu"
18.01.2018
   W czwartek, 11 stycznia 2018 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium oglądając film pt. "Mała Gwiazdka". Pokaz, dla każdej grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu.
 "Mała Gwiazdka" to opowieść o "przeciętnej żółtej gwiazdce", która przemierza Wszechświat w poszukiwaniu własnych planet, by móc je ogrzać i chronić. W trakcie swojej podróży spotyka wiele różnych innych gwiazd. To dzięki tym spotkaniom dowiaduje się, z czego zrobione są gwiazdy, jakiego są koloru, które są najgorętsze i przez to jaśniej świecą oraz to, że gwiazdy łączą się tworząc galaktyki.
 Planetarium jest nowoczesnym narzędziem edukacji, ułatwiającym zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Dzieciakom takie nietypowe zajęcia bardzo się podobały i sprawiły ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadziły je do świata planet, gwiazd i kosmosu. 

 Agnieszka Mioduszewska

 Słoneczne Przedszkole dba o uśmiech Twojego dziecka!