"Nauczyciele - dzieciom"
13.10.2017
   Z okazji Święto Edukacji Narodowej w Przedszkolu nr 3 odbyła się rzecz wyjątkowa. Mimo, iż tego dnia to nauczyciele obchodzą swoje święto, to właśnie kadra pedagogiczna wraz z innymi pracownikami przedszkola przygotowała niespodziankę dla dzieci. Była to ciekawa wersja w fantastycznym wykonaniu znanego i lubianego przez dzieci wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima. Pomysłodawcą była pani Marta Idzikowska, reżyserem pani dyrektor – Ewa Przybylik.  Nad dźwiękiem czuwała pani Ania Gawrońska. Przedstawienie obejrzeli także przybyli goście – pani Marzanna Cieśla - dyrektor  Przedszkola "Kasperek", panie z Biblioteki Publicznej – Anna Adamkiewicz, Danuta Barabasz oraz pani Zofia Barańska-Mądzik.
 Przy pięknej scenografii, utalentowane aktorki –panie: dyrektor – Ewa, Zdzisława, Marta, Henia, Ania, Małgosia, Beata, Ola, Kasia i pan kucharz w roli dziadka i p. Beata w roli narratora dały popis swoich umiejętności. Pełne zaangażowania wcieliły się w role bohaterów. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Panią” wcielającą się w jedną  postaci z wiersza. W trakcie spektaklu dzieci wspólnie z "artystami" zainscenizowały piosenkę pt. "Żabka" . Przedszkolakom i zaproszonym gościom przedstawienie w wykonaniu pracowników przedszkola bardzo się spodobało czego dowodem były gromkie brawa. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym tańcem "Bałkanica", po czym dzieci pełne artystycznych wrażeń udały się do swoich sal na pyszne ciastko z sokiem owocowym.
Goście wpisując się do księgi pamiątkowej gratulowali inicjatywy.

Henryka Garstka